fbpx

El Botoxu ve Ayak Botoxu

Terleme
Tedavileri
Terleme (özellikle koltuk altı) ciddi bir sosyal problemdir. Yaz aylarında koltuk altı terlemeyen insan yok gibidir, sadece bu terlemenin şiddeti farklılık gösterebilir. Terlemenin gerçekleşmesi ile beraber bir katlantı bölgesi olan koltuk altımızda normalde de gereğinden fazlaca bulunan bakteriler daha fazla üremeye başlarlar ve bu da kötü ter kokusu ile sonuçlanır. Avuç içlerinin yaz-kış terlemesi olan insanlar ise daha ciddi bir psikolojiye bürünebilirler ve tokalaşmaktan dahi kaçınır duruma gelirler.

Bütün bu sorunların geçici de olsa en masumane çözümü botoks uygulamasıdır. Koltuk altlarına yada tüm avuç içi ve parmaklara uygulanarak ter bezlerinin teri dışarı atan ve deri içerisinde bulunan minik kasları felç edilir. Böylece terleme azaltılır veya neredeyse ortadan kaldırılır.

TERLEMEYİ DURDURMAK TEHLİKELİ Mİ?
Terlemek yadsınamaz bir fizyolojidir ve şekilde bizim sağlığımız içindir. Vücudun aşırı ısındığı durumlarda deri terleyerek yüzeye sıvı çıkarır ve bu sıvı buharlaşırken vücudun ısısını düşürerek kontrol eder. Nasıl ki yaz günleri balkonu yıkadığımızda bir serinlik olursa mekanizma aslında aynıdır. Yetişkin bir insanın (175cm boy ve 75 kg olduğunu varsayalım) vücudunu saran deri alanının büyüklüğü 2m2 civarındadır. Tabii ki fiziki özelliklere göre değişiklik göstermekle beraber insanların tamamen fiziksel olarak aynı olsalar dahi terleme miktar ve bölgelerininde farklı olduğunu biliyoruz. Şimdi botoks yapıp koltukaltlarını ya da avuç içlerindeki terlemeyi azalttığımızı farz edelim. Toplam kaç cm2lik alanın terlemesini azaltıyoruz? Bu vücut içi çok önemli bir alan miktarı değildir. Vücut bunu rahatlıkla tolere edecek ve bize bir zararı olmayacaktır. Belki biliyorsunuz terleme için ameliyatlar yapılıyor(göğüs kafesi içerisinden yapılan sempatik zincir kesilmesi gibi) ve bu durumlarda bazen vücudun tüm yarısında terleme azalıyor. O nedenledir ki botoksla yapılan terleme tedavisinde terleme azaltılan bölgeler çok önemli alan değildir.

El ve Ayak Terleme Botoksu

Yasal Uyarı:Site içeriğinde bulunan bilgiler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez. Doktorumuz ile iletişime geçiniz.

SIK SORULAN SORULAR
Terleme botosu nasıl yapılıyor?
Terleme botoxu kozmetik botokstan farklı mı?
El ve ayak Terleme Botox u ne zaman yenilenir.?
Terleme Botoxu kalıcı bir çözüm müdür?
ESTETİK ÜZERİNE YAZILAR