fbpx

Çok Ucuz Dolgu&Botoks Uygulamalarına Dikkat

Çok Ucuz Dolgu&Botoks Uygulamalarına Dikkat

çin malı ucuz dolgu botoks dikkat

Başta Dermal Dolgu ve Botilinium Toksin olmak üzere birçok medikal estetik uygulaması yaş ve cinsiyet ayırt etmeksizin artık hayatımıza girdi. İdeal şartlara sadık kalınarak yapıldığında da çok faydalı işlemlerdir. Peki yapılacak işleme karar verdikten sonra nelere dikkat etmeliyiz? Tek kriter fiyat mı?

Unutulmamalıdır ki; medikal estetik uygulamalar tıbbi işlemlerdir ve mutlaka yetkili hekim tarafından ve yetkili bir sağlık kuruluşunda uygulanmalıdır. En önemli kıstas bu olmalıdır. Çünkü özellikle cilt dolgusu ve botilinium toksini uygulamaları çok hassas işlemler olup, uygulama alanın da yüz olduğu düşünüldüğünde yetkili kişi ve yer konusunun önemi açıkça ortaya çıkmaktadır. Basit bir iyilik hali kazanmak isterken kalıcı ve ağır hasarlar oluşturulabilir. Güzellik salonu, kuaför, ev vs. ortamlarda tıbbi işlem yapılamaz, yapılırsa da çoğu geri dönüşsüz ve hayati tehlike arz eden sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle söz konusu işlemi yaptırmadan önce yapacak kişinin hekim olmasına, yapılan yerin bir sağlık kuruluşu olmasına mutlaka dikkat edilmelidir.

İşlem yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise yapılacak işlem ve kullanılacak ürünler hakkında yeterince bilgi sahibi olmaktır. İşlemin yapılış şekli, kullanılan ürünün markası, içeriği etkisi, kısa ve uzun vadede sizi bekleyen olumlu/olumsuz senaryo mutlaka bilinmelidir.

Bir diğer önemli kıstas ise fiyatlandırmadır ve fiyatlandırmayı etkileyen birçok faktör vardır. Bir uygulama çok pahalı diye çok iyi anlamına gelmediği gibi olması gerekenden çok daha ucuz uygulamalarda da mutlaka bir problem olacağı unutulmamalıdır. Çünkü medikal estetikte kullanılan ürünlerin büyük bir kısmı ileri teknoloji ile üretilen, maliyeti yüksek ürünlerdir. Ancak ilgili kurumlarca onaylanmamış, içeriğindeki etken maddenin yetersiz ve insan sağlığına uygun olmama ihtimali olan ürünler kullanılırsa maliyetler çok azaltılabilir. Aksi takdirde halen ülkemizde uygulanmakta olan Avrupa Birliği Standartlarına uygun ürünler kullanıldığında büyük fiyat farklılıkları oluşmamalıdır.  Eğer bir uygulama çok ucuz fiyata yapılıyorsa bu ihtimaller göz önüne alınarak ürünün marka, içerik, miktar ve üretici ülke bilgileri araştırılmalıdır.

Tekrar hatırlatmakta fayda var ki; medikal estetik uygulamaları ciddi tıbbi uygulamalardır. Yetkisiz kişilerce, yetkisiz yerlerde, sağlığa uygun olmayan ürünlerle yapılıyorsa büyük indirimler sağlanabilir.

Sonuç olarak dolgu&botoks uygulaması yapmaya karar verdiğinizde “kim, nerede, hangi ürün ile” bu uygulamayı yapıyor, bunu iyi bilmek çok önemlidir. Ucuz etin yahnisi hikayesini unutmadan…